foto1
Drezura vozatajství
foto1
Maraton
foto1
Parkur
foto1
Parkur
foto1
Maraton
Tel. +420 731 472 311
cai@nebanice.eu

Mezinárodní závody spřežení

CAI Nebanice

Mezinárodní závody spřežení Nebanice 27. - 31. července 2016

Fahrturnier PlakatCZ A2

Vážení účastníci závodů, milí přátelé vozatajského sportu, veškeré výsledky právě skončených závodů naleznete na stránce Výsledky a startovní listiny. V průběhu tohoto týdne pro Vás bude připraven také soubor nejzajímavějších snímků z uplynulého týdne v Nebanicích.

 

Jedinečný 24. ročník v čevenci 2016

Závody spřežení jsou v Nebanicích již tradicí. Letošní již 24. ročník proběhne v termínu od 28. do 31. července a stejně jako každý rok půjde i tentokrát o velkolepou událost mezinárodního rozměru. Na prestiži letošním závodům navíc přidává skutečnost, že je v Nebanicích na červenec 2016 vypsána soutěž nejvyšší možné kategorie, tzv. CAIO 4*. Ve světovém vozatajském sportu se závodů této úrovně jezdí ročně nanejvýš pět a v Česku samozřejmě doposud žádné.

Atraktivní program závodů

Také v letošním roce jsou na čtvrtek a pátek plánovány drezurní soutěže na hlavním travnatém kolbišti. Vzhledem k dosud probíhajícímu přihlašování účastníků zatím pořadatelé nemohou přesně určit pořadí drezur jednotlivých kategorií. S největší pravděpodobností však bude čtvrtek 28. července patřit drezuře čtyřspřeží, kterých je očekáván nezvykle vysoký počet. Denní program pak bude pravděpodobně doplněn drezurou čtyřspřeží pony. Soutěžící v ostatních kategoriích, tedy jednospřeží a dvojspřeží koní a dvojspřeží pony, pak předvedou drezurní úlohy v pátek 29. července.

Sobota 30. července bude věnována divácky velmi oblíbenému maratonu, pro nějž pořadatelé připravují hned několik nových atraktivních překážek. Vzhledem k předpokládanému počtu jezdců bude sobotní maraton jistě velkou podívanou, a to zejména v elitní kategorii čtyřspřeží, kde je očekávána účast zahraničních závodníků ze světové špičky. Program závodů pak zakončí nedělní parkur a slavnostním vyhlášením vítězů všech kategorií.

 

CAIO Nebanice 2016 CZ 02

Široká mezinárodní účast

Že jsou nebanické závody skutečně sportovní událostí mezinárodního významu pravidelně dokládá především hojná účast závodníků z nejrůznějších zemí, z nichž jsou navíc někteří součástí světové Top 10. Letos pak lze očekávat účast ještě zajímavější. V soutěži družstev se totiž počítá s národními týmy České republiky, Holandska, Německa, Francie, Rakouska, Švýcarska či Maďarska. V kategorii jednotlivců předpokládáme účast zástupců Belgie, Austrálie, USA, Polska, Švédska a dalších zemí. Mezinárodní je i skladba oficiálních funkcionářů. Stavitel trati do Nebanic dorazí z Holandska, technická delegátka z Velké Británie, pětice oficiálních rozhodčích pak z Německa, Francie, Španělska, Švýcarska a České republiky. 

Pořadatelé proto věří, že letošní závody závodníkům i široké veřejnosti nabídnou jedinečný zážitek, za kterým se vyplatí na západ České republiky vyrazit.